Kompresör ve kondenser kapasite kontrol üniteleri sadece iki hermetik kompresörden, birçok yarı hermetik kompresör içeren invertör ve unloader'lı merkezi sistem ünitelere kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır.

ADAP-KOOL® Pack Control üniteleri, farklı seviyelerde çözümler sunmaktadır. Hassas kontrol ve çalışma hakimiyeti sağlayan kompresör kapasite kontrolü ve yerel alarm fonksiyonlu step/değişken kontrolünden, 12 adet kompresör veya fan kontrolü ile yük ve dış ortam sıcaklıklarına göre emme ve kondensasyon basıncı optimizasyonuna kadar değişik uygulamalar yapılabilir.

Kontrolörler, dalgalı kondensasyon basınç kontrolü ve emme basıncı optimizasyonu gibi akıllı özelliklere sahiptir.

Kompresör ve kondenser fanlarının değişken hız kontrolü, sistemin performansını optimize eder, kondensasyon basıncını dengeler, kondenser üzerinde kir birikmesini azaltır ve enerji tasarrufu sağlar. Bu sayede sistemin gürültü seviyesi ve mekanik parçalarındaki aşınma azalır, kullanım ömrü uzar.

Hız kontrolü çözümlerinde Danfoss AKD frekans konvertörlerini ve RGE kombine basınç sensörü ve fan hız kontrol ünitesini sunmaktadır. RGE fan hız kontrol ünitesi doğrudan soğutma hattına bağlanabilmekte ve ayarlanması da üzerindeki ayar vidasından yapılmaktadır. Soğutma hattında yeterli alan olmadığında RGE fan hız kontrol üniteleri pano bağlantısı ile de sisteme entegre edilebilir.