Sıcaklık sensörleri, sıcaklığa bağlı çalışan direnç sensörleridir.


AKS serisi sıcaklık sensörleri, özellikle sıcaklık aralıklarının ve koruma seviyelerinin yüksek olduğu ticari ve endüstriyel sistemlerde tercih edilirler. Sensörler, DIN IEC 751 Class B tolerans şartlarına uyacak şekilde ayarlanmıştır.EKS serisi sensörler özellikle, iklimlendirme ve konfor uygulamalarında, sıcaklık regülasyonuna olan gereksinimin daha az olduğu noktalarda tercih edilirler. EKC serisi sensörlerde PTC türü direnç kullanılmaktadır. (25°C'de 1000 ohm)AKS basınç transmiterleri hassas ve enerji optimizasyonu kontrolü için tasarlanmıştır. Güçlü yapıları sayesinde iklimlendirme, soğutma, proses kontrol ve laboratuar uygulamalarında kullanıma uygundur.

Geliştirilmiş sensör teknolojisi ile enerji kapasite regülasyonu uygulamalarında özellikle tercih edilmektedir.

Alçak basınç (LP) ve yüksek basınç (HP) transmiterlerinin sıcaklık karşılamaları soğutma sistemlerinde elde edilecek değerler düşünülerek tasarlanmıştır.

Amonyak dahil olmak üzere bütün soğutucu gazlar ile,  neme karşı yüksek koruması sayesinde de ağır şartlarda da kullanılabilirler. Doğrudan soğutma sistemine bağlanabilirler.

Herhangi bir ayar gereksinimi olmadan fabrika çıkışı kullanıma hazırdır.

AKS likit seviye transmiteri, soğutucu tanklarındaki likit seviyesinin kontrolünde kullanılmaktadır.

Danfoss GD tipi Gaz Dedektörleri, her türlü endüstiyel uygulamanın ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Amonyak ve karbondioksit dahil olmak üzere endüstriyel soğutma sistemlerinde yaygın kullanılan soğutucu gazların bulunduğu ortamlarda çalışmayı destekler.

Değişebilir, önceden kalibre edilmiş sensörleri sayesinde, hem servis hem de kalibrasyon ihtiyacı çok rahat karşılanmaktadır.

Danfoss Gaz Dedektörleri, ortamdaki gaz konsantrasyonu ile doğru orantılı olan lineer çıkışlara sahiptir. Bunlar 0-5V 0-10V, 4-20mA ve iki adet kuru kontak şeklindedir. RS485 iletişim sistemi, Danfoss m2 izleme ünitesi ile arayüz  oluşturmaya imkan verir. İsteğe bağlı olarak ekran, IP65 koruma seviyesi ve EExd (explosion proof) olarak tedarik edilmektedir.