Danfoss basınç kontrol cihazları ve termostatlar soğutma ve iklimlendirmede geniş bir uygulama alanına sahiptir.  Florlu soğutma gazları ile beraber, amonyak kullanılan uygulamalar için de sağlanabilmektedir.
KP termostatlar, sıcaklık etkisi ile çalışan, SPDT (Single-Pole Double-Throw) elektrik switchidir. Regülasyon amaçlı kullanılırlar ancak güvenlik izleme sistemlerinde de kullanılmaktadırlar. Elektronik mekanizması üstünlüğünü burada göstermektedir. 

MP 54 ve MP 55 yağ diferansiyel basınç kontrol cihazları, soğutma kompresörlerini düşük yağlama basıncına karşı korumak için kullanılırlar. Yağ basıncı kritik değere ulaştığında diferansiyel basınç kontrol cihazı kompresörü belli bir zaman periyodu içerisinde
kompresörü durdurur.

 
ACB basınc kontrol switchleri, soğutma ve iklimlendirme uygulamalarında kullanılmaktadır. Otomatik veya manuel resetli olan ACB switchlerde, standart olarak 6 amp kontak bulunmaktadır. Güçlü yapıları, güvenilirlikleri,  küçük boyutları, hafiflikleri ve yüksek koruma değerleri sayesinde ACB switchler sistem üzerinde basınç regülasyonu yapılmak istenen yere doğrudan monte edilebilirler. ACB switchler farklı basınç bağlantı ve limitlerine sahip geniş bir model yelpazesine sahiptir.

 

 

 

 

 AKS basınç transmiterleri hassas ve enerji optimizasyonu kontrolü için tasarlanmıştır. Güçlü yapıları sayesinde iklimlendirme, soğutma, proses kontrol ve laboratuar uygulamalarında kullanıma uygundur.

Geliştirilmiş sensör teknolojisi ile enerji kapasite regülasyonu uygulamalarında özellikle tercih edilmektedir.

Alçak basınç (LP) ve yüksek basınç (HP) transmiterlerinin sıcaklık karşılamaları soğutma sistemlerinde elde edilecek değerler düşünülerek tasarlanmıştır.

Amonyak dahil olmak üzere bütün soğutucu gazlar ile,  neme karşı yüksek koruması sayesinde de ağır şartlarda da kullanılabilirler. Doğrudan soğutma sistemine bağlanabilirler.

Herhangi bir ayar gereksinimi olmadan fabrika çıkışı kullanıma hazırdır.