Danfoss kompresör ürün gamı; mobil uygulamalarda kullanılan düşük hacimli, hermetik, doğru akım kompresörlerinden ticari ve endüstriyel ölçekli uygulamalarda kullanılan yüksek hacimli scroll kompresörlere birçok farklı ürünü içerir. Enerji optimizasyonlu, değişken hızlı ve güneş enerjsi uygulamaları için özel tasarlanmış ürünler de bu kategoride bulunmaktadır.

 

Danfoss kompresörleri beyaz eşya, mobil soğutma, ticari soğutma ve iklimlendirme uygulamalarında kullanılmaktadır.

 

 

Hafif ticari uygulamalar için tasarlanan Danfoss kompresörler meşrubat soğutucuları, gıda otomatları, reyonlar ve buz makinaları, ısı pompaları ve nem giderici cihazlarda tercih edilmektedir. Ticari uygulamalarda sıklıkla tercih edilen R134a, R404A/R507, R407C, R600a ve R290 soğutucu gazları ile kullanılabilirler.

 

EN 12900/CECOMAF standardına göre kapasiteleri yaklaşık 35 W (LBP -25/55°C) ile 5000 W (HBP +5/45°C) arasındadır.

 

 

 


 

 

12V ve 24V ile çalışan doğru akım kompresörleri R134a soğutucu gazı ile kullanılmakta olup hem buzdolabı hem dondurucu uygulamalarında tercih edilmektedirler.

 

Kompresörler, aşırı gerilim yüklenmesi ve güç kaynağına zarar verebilecek ani şarj kayıplarına karşı da koruma sağlayan bir elektronik ünite tarafından kontrol edilmektedir.

 

Güneş paneli uygulamaları için uygun olan modeller ise R600a soğutucu gazı ile kullanılmaktadır.

 

 

 

 

  

Evsel ve hafif ticari iklimlendirme ile ısı pompası uygulamalarında kullanılan Danfoss scroll kompresörlerin nominal kapasiteleri yaklaşık 7 kW'dan 110 kW'a kadar değişmektedir ve bu kompresörlerde R407C, R134a, R404A, R507 ve R410 soğutucu gazları kullanılmaktadır. Tek fazlı ve üç fazlı kaynaklarla kullanıma imkan veren kompresörler kaynaklı veya rotolock bağlantı şekli ile soğutma sistemine entegre edilmektedir. Kompresörler fabrika çıkışı tandem bağlantılı olarak sipariş edilebilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  

Ticari soğutma ve iklimlendirme uygulamalarında tercih edilen Danfoss pistonlu kompresörler R407C, R134a, R404A ve R507 soğutucu gazlarıyla kullanılmaktadır. Bu kompresörlerin nominal kapasiteleri yaklaşık 1 kW ile 24 kW arasındadır.

1 silindirli MPZ serisi tek fazlı ve üç fazlı kaynaklarla kullanıma imkan vermekte, soğutma sistemine kaynak ile entegre edilmektedir. Bu kompresörler orta basınç uygulamaları için tasarlanmış olup R404A ve R507 soğutucu gazları ile kullanılmaktadırlar.

MTZ ve NTZ serisi çok geniş bir çalışma kapasitesini kapsamaktadır. 1, 2 ve 4 silindirli olan kompresörler tek fazlı ve üç fazlı kaynaklarla kullanıma imkan tanımakta ve soğutma sistemine kaynaklı veya rotolock bağlantı şekli ile entegre edilmektedir. Maneurop kompresörler paralel bağlantı yapmak için uygundur. 

MLZ ve MLM serisi kompresörler ticari ve hafif ticari soğutma uygulamalarında kullanılmaktadır. R404A, R507 ve R134a soğutucu gazları ile kullanılan kompresörlerin nominal kapasiteleri yaklaşık 3,4 kW ile 21 kW arasında değişmektedir.

Tek fazlı ve üç fazlı kaynaklarla kullanıma imkan tanımakta ve soğutma sistemine kaynaklı veya rotolock bağlantı şekli ile entegre edilmektedir.


Speerall soğutma kompresörleri serisi ise düşük ve orta basınç uygulamalarında tercih edilmektedir. Bu kompresörlerde R404A ve R507 soğutma gazı kullanılmakta olup nominal kapasiteleri yaklaşık 6 kW ile 30 kW aralığındadır.

 

Speerall kompresörler 3 fazlı kaynaklar ile kullanıma uygun olup soğutma sistemine rotolock bağlantı ile entegre edilmektedir.


Paralel bağlamaya uygundurlar.

 

Bitzer yarı hermetik pistonlu kompresör serisi bütün HFC ve doğal soğutucu gaz kullanılan uygulamalarını kapsamaktadır.

Güçlü valf plate'leri, yüksek kalite ve aşınmaya karşı dayanıklı dişli sistemleri, kolay servis edilebilirlikleri, hız kontrol kolaylığı ve düşük enerji tüketimleri ile ön plana çıkmaktadır. Soğutmaları emme gazı ile sağlanmaktadır.

OCTAGON serisi kompresörler kompakt tasarımları ile dikkat çekmektedirler. Bitzer yarı hermetik pistonlu kompresörlerin nominal güçleri yaklaşık 0,37 kW ile 74 kW arasındadır.

ECOLINE serisi, orta basınç uygulamaları için optimize edilmiş R134a kompresörlerinden oluşmaktadır. Geliştirilmiş tasarımıyla, yıllık olarak %20'ye kadar COP artışı sağlanabilmektedir.

 

 

 

 

 

  
Son derece ekonomik olan çift kademeli pistonlu kompresörler de Bitzer ürün gamının bir kısmını oluşturmaktadır.

Bu kompresörler özellikle çok düşük sıcaklık uygulamalarında ön plana çıkmaktadırlar.
 


 

 

 

  
 

Bitzer scroll kompresörler yenilikçi teknolojisi ile ürün gamını genişletmektedir.

Vidalı kompresörlerdeki dönüş mekanizmasına benzer bir sisteme sahip bu spiralli kompresörler, vidalı kompresörlere göre daha düşük kapasiteli uygulamalarda kullanım için uygundur. Bitzer scroll kompresörler özellikle havalandırma ve orta basınç uygulamalarında tercih edilmektedir. Tandem bağlanarak da kullanıma imkan tanımaktadırlar. R134a, R407C, R507 ve R410 soğutucu gazları ile kullanıma uygundurlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açık tip pistonlu kompresörler alanında Bitzer iki seri sunmaktadır. Bunlardan ilki HFC soğutucu gazlar için, ikincisi ise soğutucu olarak amonyak kullanılan sistemler için tasarlanmıştır. Açık tip tasarım, standart motorların kayış veya çeşitli bağlantılar ile kompresöre bağlanmasına olanak tanır. Bitzer açık tip pistonlu kompresörler yıllardır güvenilirlikleri ve kolay bakım imkanları ile kendini kanıtlamıştır.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yılların getirdiği tecrübe, modern tasarım ve üretim teknolojileri ile Bitzer Küçük ve orta ölçekli vidalı kompresörler alanında teknoloji ve verim açısından standartları belirleyen bir firma konumuna gelmiştir.

Kompakt boyutları, düşük ses ve titreşim değerleri ve yüksek motor verimlilikleri ile Bitzer yarı hermetik vidalı kompresörler büyük çaplı ticari ve endüstriyel uygulamalarda yer bulmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

ASERCOM, Avrupa Soğutucu Komponent Üreticileri Birliği'dir. Bu kuruluşun amacı bilimsel ve teknik değişimlerle performans ve güvenlik alanında standartların belirlenmesi ve çevreye karşı olan duyarlılığın artırılmasın açısından  soğutma ve iklimlendirme endüstrisine ve müşterilerine hizmet vermektir.
 
ASERCOM soğutma kompresörü üreticilerine sertifikalandırma hizmeti vererek üretilen kompresörlerden, katalog verileri ile uyan performans değerleri alınmasını garanti eder.

Sertifikalı ürünlerin listesini görmek için lütfen tıklayınız.