1948 yılında kurulan Totem A.S., 70 yıldır soğutma, iklimlendirme, ısıtma ve endüstriyel otomasyon alanlarında Dünya lideri markaların mümessili ve distribütörü olarak faaliyet göstermektedir.

İlk olarak Totem Tic. Ltd. Şti. ünvanı ile kurulan firmamız, mümessillik faaliyetlerine Danfoss ile başlamış olup o dönem Türkiye’de henüz gelişmekte olan soğutma sektörüne büyük destek sağlamış, hem devlet kuruluşları hem de özel kuruluşlar ile ticari faaliyette bulunmuştur.

 

Totem, 1960 yılından sonra Türkiye’de imalatına başlanan ev tipi buzdolaplarında ve ticari tip soğutucularda kullanılan hermetik kompresörlerin ve termostatik genleşme valfi, filtre kurutucu, solenoid valf ve gözetleme camı gibi hat ekipmanlarının tedarikçisi olarak soğutma sanayiinde destek ve hizmetini sürdürüp, endüstriyel otomasyon alanında da piyasada daima ön sıralardaki yerini korumuştur.

 

Her geçen gün daha da büyüyen Totem, 1975 yılında Totem Isı Malzemeleri Anonim Şirketi yeniden yapılanmıştır. 2003 yılından beri de Bitzer firmasının Türkiye mümessili olan Totem A.Ş., günümüzde çözüm ortaklarına Danfoss ve Bitzer'in yanısıra Lu-Ve, Secop ve Saginomiya gibi kendi alanında önde gelen firmaları da katmış olup aşağıda belirtilen değişik  kullanım alanlarına yönelik ürün gamlarını Türk kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır.


Totem A.Ş., mümessili bulunduğu ürünlerdeki çeşitlilik açısından hemen hemen tüm endüstrilere hizmet vermektedir. Günümüzde ağırlıklı olarak soğutma, klima sistemleri ve süpermarket otomasyonu konusunda sektör içerisinde saygın bir konumu vardır.

 

İstanbul Kıraç'daki 6000 metrekare alana sahip deposu, fiktif alanı ve elverişli dağıtım ağına sahip Totem A.Ş., kalifiye yöneticilerimiz, konusunda bilgili mühendislerimiz ve satış destek ekibimizin özverisi ilemüşterilerinin taleplerini titizlikle karşılamaktadır.

 

TOTEM A.Ş.'nin satış ve teknik desteğini verdiği ana ürün grupları:

 

Ekovatlar, Pistonlu ve Scroll Kompresörler, Hat Ekipmanları, Elektronik Optimizasyon Ürünleri (DANFOSS)
Pistonlu, Scroll, Vidalı, Yarı Hermetik ve Açık Tip Kompresörler, Su Soğutmalı Kondenserler (BITZER)
Kondenserler ve Evaporatörler (LU-VE)
Ekovatlar, hafif ticari ve mobil soğutmada kullanılan kompresörler (SECOP)
Sıcaklık, nem, akış ve basınç kontrol cihazları (SAGINOMIYA)

 
Yerli sermayenin yanında olarak, ürünlerine katma değer sağlayacak en kaliteli ve doğru ürünleri sunmak, sınıfının en verimli ve düşük enerji tüketen ürünlerinin satışını gerçekleştirerek ülke genelinde enerji tasarrufuna katkıda bulunmak, dinamik bir ekip çalışması ile, müşterilerimizin isteklerine en hızlı ve doğru bir şekilde cevap vererek Türkiye'nin soğutma ve havalandırma sektörlerinde sürekli olarak daha ileri gitmesini sağlamaktır.

 
Soğutma ve havalandırma ekipmanları alanında Dünya'nın en prestijli markalarını Türkiye'de temsil etmek ve teknik olarak da vereceğimiz destek ile en kaliteli ürünleri Türkiye pazarına sunarak yerli üreticinin Avrupa pazarındarekabet edebilir hale gelmesine katkıda bulunmaktır.